Ostrzeżenie

Ostrzegamy przed działaniem nieuczciwej konkurencji! Wybierając wykonawcę weyfikuj zawsze jefo wiarygodność!

Zgodnie z informacją otrzymaną od firmy KNAUF oraz licznymi zapytaniami, informujemy wszystkich inwestorów pragnących wykonać wylewkę anhydrytową, że nominalna grubość posadzki dla anhydrytowych jastrychów grzewczych wynosi 35mm nad rurkę grzejną. Najpowszechniej jest stosowana rurka grzejna o minimalnej średnicy zewnętrznej fi 16mm. Tym samy warstwa wyjściowa, licząc o styropianu, powinna posiadać grubość co najmniej 5 cm! Niekiedy spotykamy ogrzewanie wykonane na rurce o średnicy fi 20mm, co pociąga za sobą pogrubienie warstwy do 5,5 cm.

Tym samym praktyka ofertowania według przelicznika 4,5 cm,  a rozliczanie prac według rzeczywistej ilości zużytego materiału jest celowym wprowadzaniem w błąd pozbawionym brakiem elementarnej rzetelności. Można oczywiście zastosować pocienienie grubości warstwy, ale wtedy należy zastosowac materiał wysoko specjalistyczny występujący w ofercie KNAUF, ale koszty jego są duzo wyższe od powszechnie stosowanego anhydrytu CA C25 F5.

NOMINALNA GRUBOŚĆ WARSTWY POSADZKI WYNOSI NAJCZĘŚCIEJ 5 CM,  A RZECZYWISTA JEST UZALEŻNIONA OD STOPNIA SPOZIOMOWANIA PODŁOŻA I PRZY LEKKICH RÓŻNICACH POZIOMÓW WAHA SIĘ POMIĘDZY 5,5 - 6CM. CZĘSTO NAWET  ZDARZA SIĘ, ŻE WARTOŚĆ 6 CM JEST PRZEKRACZANA!

Ignorancja w sprawie stosowania odpowiednej grubości warstwy, za wszelką cenę,  oraz brak rzetelności i fachowości ze strony niektórych wykonawców przynosi opłakane skutki. Poniżej jedno z dramatycznych zapytań, ktore wpłynęło do nas 23.04.2015r świadczace o brako nadzoru przez wykonawcę wylewki nad pracami firmy przygotowujące podłoże.

Tytuł maila: Błędy w anhydrycie

Witam, zauważyłem ze po wylaniu anhydrytu narozniki pozostały nie dolane i sa szczeliny tak ze swobodnie można włozyc palec. Wyglada na to ze folia sie uniosła i powstały pustki a samej wylewki jest tylko 1,5 cm grubości na kilka centymetrów od naroznika.Miedzy styropianem a wylewka przez naciagnieta i uniesiona folię jest szczelina. Zauwazyłem rownież patrzac od góry ze widać obrysy ułozonych rurek, czy to normalne?Co w tej sytuacji trzeba zrobić zeby naprawić ten defekt? prosze o porade.

 

Potwierdzenie powyższych informacji znajdziecie Państwo na str. 6 w pkt. 1. poniższego opracowania firmy KNAUF.

''

Posadzki anhydrytowe


Współpracujemy z najlepszymi